niedziela, 14 sierpnia 2016

Przetwory w pięknej oprawie

kapturek na słoik
Właśnie mamy pełnię sezonu na przetwory. Dzięki nim możemy zachować w słoikach na zimę najlepsze smaki lata i jesieni. Każdy, kto ceni sobie domowe przetwory przygotowuje kompoty, dżemy, pikle, marynowane grzybki, ogórki korniszony i sałatki. Owoce i warzywa w słoikach prezentują się bardzo dobrze niemniej jednak zawsze warto je jeszcze bardziej ozdobić. Przydają się etykiety, które można wydrukować z Internetu oraz osłonki na słoiki. Jeśli zdecyduje się uszyć osłonki samodzielnie zajmie wam to nie więcej jak kwadrans. Są też prostsze sposoby. Jako osłonki można użyć papierowe serwetki i przewiązać je sznurkiem czy wstążeczką.  Zachęcam do dekorowania domowych przetworów szczególnie wtedy gdy dajecie je w prezencie. Ładne kapturki i bawełniane osłonki na słoik sprawdzą, że przetwory będą prezentować się doskonale.

3 komentarze:

  1. Ciekawy blog, zajrzę tu jeszcze na pewno. Jeśli przetwory to od razu skojarzyło mi się zdrowe gotowanie. Na zdrowej wodzie - filtrujesz może wodę kranową? Godne polecenia są na polskim rynku filtry molekularne z mineralizacją, montowane pod zlewem, warto zadbać w ten sposób o swojej zdrowie oraz zdrowie rodziny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny pomysł:), na pewno potrafi rozweselić kuchnię, a i można jeden rodzaj "oprawy" dodać do rodzaju zawartości, żeby potem nie przeszukiwać, tylko od razu wiadomo, co jest co:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...