wtorek, 10 października 2017

Hurtownie pasmanteryjne w Warszawie

Odwiedziłam niedawno dwie duże warszawskie hurtownie z pasmanterią i dzielę się wrażeniami. Były to Gold-Pol przy Al. Krakowskiej 159 oraz Ivex w podwarszawskich Jankach.

Gold-Pol
To miejsce bardzo mnie rozczarowało - przede wszystkim wysokimi cenami. Wiele z dostępnych tam artykułów kupuję taniej w detalu w lokalnych pasmanteriach. Wybór asortymentu faktycznie duży i to chyba jedyny plus tego miejsca. Ciasno, dużo zamieszania, ciągle przemieszczają się pracownicy i ochrona, nie można spokojnie obejrzeć. Są tkaniny, ale nie ma na nich cen, ciasno poupychane i pogniecione. Niejasna polityka cenowa, teoretycznie można kupować w detalu i w hurcie. Zapytałam o lamówkę bawełnianą w małych opakowaniach 25 mb. Sprzedawczyni stwierdziła, że owszem jest i poda. Potem okazało się, że jednak na półce nie ma więc utnie z tych większych opakowań. Już domu sprawdzając fakturę przekonałam się, że policzono mi to dużo drożej niż produkt o który prosiłam, bo potraktowano jako cięty czyli jak detal, nie uprzedzając o tym... Wstążki satynowe szer. 6 mm cena 2,70 zł brutto za krążek. Inny przykład: aplikacja satynowe kwiatki na taśmie w detalu kosztuje  tutaj o 250% więcej niż cena u producenta - czy takie ceny powinny być w hurtowni? mam wątpliwości....Ivex
Hurtownia Ivex w Jankach ul. Mszczonowska 60, mają też swoją siedzibę w Warszawie przy ul. Poezji 19. To miejsce jest bardzo obiecujące. Hurtownia duża, przestronna, szerokie alejki, żadnej ochrony, wywieszone są ceny brutto. Tutaj w przypadku wielu produktów można zrobić tanie zakupy. Mają dobre ceny na cześć woreczków strunowych, na taśmę bawełnianą jodełkę, wstążki satynowe i szyfonowe, szpilki opakowanie 0,5 kg cena 24 zł. Bardzo tanio sprzedają lamówki: satynowe po trzydzieści kilka groszy mb, a bawełniane po 44 grosze za mb ( w dużych opakowaniach, zdaje się ok. 50 mb). Tanio można kupić sznurki, gumę dzianą, aplikacje kwiatowe ale tu akurat był mały wybór. Dość ograniczony wybór jest też na guzikach, które można obejrzeć w segregatorach przy kasie. Niewystarczający okazał się dla mnie także wybór koralików, choć na asortyment ten przeznaczono dość dużo regałów. Również i tutaj nie wszędzie widoczne są ceny, brakuje ich na przykład na niciach. W dobrej cenie można też nabyć różyczki satynowe pakowane po 100 i 200 sztuk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...